Blog Details

Mobilya Bakımı, Temizliği ve Cilası Nasıl Yapılır?

Ahşap olan mobilyalar genelde önceden verniklenmişlerdir ve balmumu ile cilalanmış olarak tamamlanmışlardır. Bu sayede bu tür mobilyaların bakımları en aza indirilmiştir. Fakat günlük olarak sürekli kullanılan bu tür mobilyalara düzenli olarak bakım uygulamak gerekir. Bunun için özellikle bu tür mobilyaları cilalı ve temiz tutma sayesinde gerçekleşir. Bu tür mobilya bakımı yaparken aklınızda tutmanız gereken 2 önemli nokta vardır.

  1. Bu tür mobilyalarda kirlenen yüzeye kesinlikle cila uygulamayın. Cila bu tür mobilyaların yüzeylerinin alımsız ve donuk görünmelerini neden olurken aynı zamanda ter, kir ve yemek lekelerinin mobilya yüzeyine yapışmasına yol açar.
  2. Mobilyalarınızı cilalarken aşırı derecede cila kullanmamaya dikkat edin. Çünkü düzgün ve iyi bir şekilde sürülmüş olan kaliteli bir cila bol miktarda gelişi güzel sürülmüş bir ciladan çok daha iyi bir iş çıkarır. Mobilyanıza sürdüğünüz cilanın fazla olup olmadığını anlamak için cilalamadan sonra mobilyanıza parmağınızı sürün ve eğer parmağınızı sürdüğünüz yerde herhangi bir iz kalıyor ise o zaman cila fazla uygulanmış demektir.